Rasti-Hyry

Vuosikokous 2015 pidetty

Rasti-Hyryn sääntömääräinen vuosikokous järjestettiin su 20.12. Hyrynsalmella. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat sekä hyväksyttiin ensi vuoden bubjetti ja toimintasuunnitelma. Kokouksessa todettiin iltarastitoiminnan virinneen mainiosti ja viime kesänä järjestetyissä 10 tapahtumassa kirjattiin yhteensä lähes 300 suoritusta. Ensi kesänä päätettiin järjestää suunnilleen sama määrä iltarasteja, yhdet am-kisat sekä nuorille mahdollisesti oma viikonloppuleiri. Lisäksi seuramme juniorit osallistuvat Kainuun yhteisille nuorten leireille. Myös aikuisten suunnistuskoulutukselle tuntui kokousväen mukaan olevan tilausta, joten sellaistakin tullaan tarjoamaan. Toukokuussa vielä pyritään järjestämään koulusuunnistus viime keväiseen tapaan, joten tapahtumia on taas luvassa.Palkitut 2015

Kokouksen jälkeen muistettiin pienellä palkinnolla kesän toiminnassa mukana olleita nuoria, palkittiin aktiivisena vetäjänä Paula Kemppainen sekä seuran parhaana suunnistajana Juha Partanen. Oheisessa kuvassa osa palkituista junioreista Paulan kanssa.