Rasti-Hyry

Suunnistusvuosi 2014 paketissa

Pitkä suunnistusvuosi on saatu pakettiin ja seuran syyskokouksen yhteydessä 29.12.2014 palkittiin kaudella menestyneitä suunnistajia. Parhaat juniorit olivat Suvi Kemppainen ja Tuomas Turpeinen, jotka molemmat menestyivät kesän aikana Kainuun juniori-cupissa.

Vasemmalta: Suvi, Petteri, Tuomas ja Juha

Vasemmalta: Suvi, Petteri, Tuomas ja Juha

Seuran parhaan suunnistajan palkinnon sai Juha Partanen, joka saavutti kesän aikana kolme SM-mitalia, yhden kutakin väriä. Seuran mestaruuden pokkasi puolestaan Petteri Niskanen, joka voitti historiallisen 30. Kallen Kupin.

Välittömästi palkintojenjaon jälkeen alkaa valmistautuminen ensi kauteen, jossa siintää mm. Kainuun rastiviikko Suomussalmella. Seuramme suunnistajia lähtee kesällä myös ulkomaiselle rastiviikolle, jonka kohde selviää kevään aikana. Lisätietoa myöhemmin tästäkin näillä seuramme kotisivuilla.